Készüljünk fel a nyári viharokra! – 5 tanács lakáskár megelőzéséhez
A tavalyi évhez hasonlóan idén is megtapasztalhattuk, hogy zivataroktól, viharoktól már nem csak a nyári, májustól szeptemberig terjedő időszakban kell tartanunk: akár januárban és februárban is bekövetkezhetnek. Az év eleji károkra társaságunk eddig több mint 1,183 milliárd forintot fizetett ki a károsult ügyfeleknek.
Mit tehetünk, hogy mérsékeljük egy esetleges kár lehetőségét?
A nyári időszakban érdemes fokozottan óvatosnak lenni, hiszen a kánikula mellett heves széllökésekkel és villámlással járó nyári viharok is lecsapnak ránk, valamint értékeinkre.
- Ha közeledik a vihar, zárjuk be az ablakokat, ezzel elkerülhető a beázás.
- Védjük üvegfelületeinket redőnnyel a jégverés ellen.
- Áramtalanítsuk készülékeinket, így a villámlás kisebb eséllyel károsítja azokat.
- Rendszeresen ellenőrizzük, tartsuk karban ingatlanunk tetőszerkezetét.
- Ügyeljünk arra, hogy a telkünkön álló fák jó állapotban legyenek. Ha korhadt, sérült a fa, nagyobb az esélye annak, hogy egy viharban kidől.
Tudta? Közeledünk a két évszakos klímához
Az Országos Meteorológiai Szolgálat tanulmányai szerint komoly átrendeződés zajlik az éghajlatunkban: a korábbi négy, hagyományos évszak helyett egyre inkább közeledünk a két évszakos klímához. Ezek a változások nem csak az emberi szervezetre rónak komoly terhelést, de a szűkebb és a tágabb lakókörnyezetünket is befolyásolják.
Idővel alkalmazkodunk majd ezekhez az éghajlati változásokhoz, de addig is tegyünk meg mindent, hogy elkerüljük egy nagyobb kár lehetőségét.
Mi a teendő kár esetén?
Érdemes az online ügyfélszolgálatot választani, ahol szükség esetén a kár bejelentésére is van lehetőség. Ha még nem hozta létre fiókját, néhány perc alatt regisztrálhat szerződésazonosítója megadásával.
Vigyázzon magára és értékeire!