Ha bajba kerül külföldön, csak hívnia kell minket és mi segítünk Önnek. Baleset vagy betegség esetén megszervezzük ellátását, ápolását. Poggyásza sérülése, eltulajdonítása esetén mi megtérítjük a kárát, és igyekszünk szinte minden külföldön előforduló kellemetlen helyzetben a segítségére lenni.
Az utasbiztosítások szerződési feltételei alapján kizárás alá esnek azok az események, amelyek olyan területen következnek be, amelyeken a beutazáskor háborús állapotok uralkodtak. Fontos azonban megjegyezni, hogy azokban az esetekben, amikor a kizárás alá eső cselekmény a külföldi tartózkodás során kezdődött, a Biztosított személyét érő kár térül:
Általános kizárások
a) Nem tekinthetők biztosítási eseménynek, és a Biztosító nem nyújt szolgáltatásokat, az alábbiakkal összefüggésben keletkezett károkra, ha azok a Biztosított állandó lakóhelyének országán kívül, olyan országban történtek, amelyet a magyar kormány kockázatosnak minősített, vagy ahol a Biztosított látogatásakor már háborús állapotok uralkodtak:
A Biztosító megtéríti a Biztosítottat ért személyi kárt, ha az a fenti események kezdetétől számított 14 napon belül történt, és a Biztosított nem volt aktív résztvevője a fenti cselekményeknek, de nem téríti meg a Biztosító ezekben az esetekben a vagyontárgyakban keletkezett kárt.
Tekintettel arra, hogy Ukrajna „utazásra nem javasolt ország” kategóriába kerül, már nem lehet új szerződés biztosítottja Ukrajnába utazó személy.
A Konzuli Szolgálat tájékoztatója az alábbi honlapon érhető el.
A középkorú férfi motorral érkezett Bosznia-Hercegovinába rokonlátogatásra. A kisváros egyik mellékutcájában egy éles kanyarban motorjával megcsúszott, és súlyos sérülésekkel kórházba került. A férfinek négy bordája is eltörött, ezért néhány napig még megfigyelés alatt tartották. A szakorvosi vélemény szerint a sérült állapota nem tette lehetővé, hogy motorkerékpárra ülve érkezzen Magyarországra, így a járművet hazaszállították, a férfit pedig mentőautó vitte otthonába.
A motorosnak – mivel volt biztosítása – nem kellett kifizetnie az összesen több mint 600 ezer forintot, hanem csupán napi 550 forintba került a biztonság. Ön szerint megérte?
A friss házaspár Egyiptomban töltötte nászútját, amikor az utazás utolsó estéjén az újdonsült férj belázasodott, majd vakbélgyulladás gyanújával kórházba került. Megállapították, hogy a gyanú nem alaptalan, és azonnali beavatkozást igényel. A sérült néhány nap múlva hagyhatta el a kórházat, és ez idő alatt felesége is vele maradt kísérőként. Mindkét repülőjegyet újra kellett foglalni: a visszafelé járat Bécsig vitte a párt, majd onnan mentőautó szállította otthonukba.
Az eset nagyon jó példa arra, mennyire fontos az utasbiztosítás. Biztosítás nélkül a házaspárnak közel 3 millió forintot kellet volna a családi kasszából kifizetnie. Így csak napi 550 forintot kellett.
Az idős hölgy törökországi útja alkalmával egyik este a szálloda éttermébe vezető lépcsőn megcsúszott, amelynek következtében lábát és oldalát fájlalta. Mentő szállította kórházba, ahol az orvosok combnyaktörést állapítottak meg, és sürgősségi műtét mellett döntöttek. A hölgy lánya az ellátás során mindvégig a sérülttel maradt. Az operáció után néhány nappal a biztosítottat és a kísérőjét mentőrepülő szállította Budapestre.
Önnel, vagy útitársával is megtörténhet. Szerencsére a hölgy rendelkezett utasbiztosítással, így nem kellett több mint 7 millió forintot kifizetnie az ellátásáért, csak napi 420 forintot a biztosításra.
Tévhit, hogy egy külföldi utazáskor nincs szükség utasbiztosításra, ha van Európai Egészségbiztosítási Kártyája! Az EU Egészségbiztosítási kártya hasznos, de nem helyettesíti az utasbiztosítás. A kártya nem téríti például a poggyászkárt, a sürgősségi fogászati ellátást, nincs asszisztencia, jogvédelem- illetve tolmács szolgáltatás, nem tartalmaz felelősségbiztosítást sem.
Fontos, hogy baleset vagy betegség esetén csak az adott ország állama által fenntartott egészségügyi intézményben látják el, amely részben vagy egészben önköltséges is lehet.
Egy nyaralás költségei jelentős tételt képezhetnek egy család éves költségvetésében, de a vakáció tervezése során számos egyéb szempontot is érdemes figyelembe venni annak érdekében, hogy az utazás valóban gondtalan kikapcsolódást eredményezzen, és később se érje kellemetlen (pénzügyi) meglepetés a családot. A tudatos nyaralástervezés szempontjait a Gondtalan kikapcsolódás – kellemetlen pénzügyi meglepetések nélkül (mnb.hu) című Pénzügyi Navigátor cikk gyűjti össze, kitérve benne egyebek mellett a költségtervezésre, a külföldi hitel- és bankkártyahasználatra, az utasbiztosítások főbb jellemzőire, a külföldi utazás digitális biztonsággal kapcsolatos aspektusaira, valamint a nyaralás, a fenntarthatóság és a családi költségvetés összefüggéseire.
A biztosítás további kizárásait, amelyek speciálisan balesettel és betegséggel, keresés-mentéssel, poggyászkárokkal, téli sporteszközzel, búvárfelszereléssel, felelősségbiztosítással kapcsolatosak, a biztosítás feltételei tartalmazzák.
A biztosító mentesül a térítési kötelezettsége alól, ha
Részletesen ezen a linken tájékozódhat.
A biztosításhoz tartozó dokumentumokat, tájékoztatókat itt érheti el.
A biztosításhoz kapcsolódó ügyintézési lehetőségekért kérjük, hogy ezt az oldalunkat látogassa meg.