Smart Money Alapok Alapja Eszközalap (HUF) befektetési politikája
Javasolt minimális befektetési idő
- 3hónap
- 6hónap
- 1év
- 2év
- 3év
- 4év
- 5év
- 6év
- 7év
Kockázati besorolás/Várható hozam
- Alacsony
- Magas
Érvényes: 2023. április 1-től
Az eszközalapra jellemző befektetési eszköz a VIG Smart Money Befektetési Alapok Alapja befektetési jegye.
Az eszközalapban emellett likviditási célú eszközök is tarthatók az eszközalap devizanemében, melyek elsősorban bankszámlapénz, lekötött bankbetét, repó ügylet, diszkont kincstárjegy, MNB kötvény és éven belüli hátralevő futamidejű magyar államkötvény lehetnek.
* A javasolt minimális befektetési idő az a minimális időtartam, amely alatt a piacon a hasonló összetételű portfoliók elvárt hozama – a rendelkezésre álló historikus adatok alapján várhatóan – realizálódik.
Az egyes eszközcsoportokra vonatkozó befektetési korlátok:
A megcélzott arányoktól a befektetési egységek forgalmazása által indokolt mértékben lehet eltérni.
Az eszközalapnak nincs referenciaindexe.
Eszközcsoport | Megcélzott arány | Minimális arány | Maximális arány |
Jellemző befektetési eszköz | 100% | 90% | 100% |
Likviditási célú eszközök | 0% | 0% | 10% |
Az eszközalap befektetéseinek jellemző földrajzi és szektoriális kitettsége: nem értelmezhető.
Az eszközalap devizaneme magyar forint (HUF).
Az eszközalap célja, hogy olyan befektetési portfóliót hozzon létre Befektetői számára, amelyben az Alapkezelő alapvetően a mögöttes VIG befektetési alapokon keresztül a lehető legnagyobb hozam elérésére törekszik mérsékelt kockázati szint mellett. E célt úgy kívánja az alap elérni, hogy különböző elemzési technikák útján kiválasztja azon eszközosztályokat, befektetési alapokat, amelyek a legnagyobb felértékelődési potenciállal bírnak és befektetéseket valósít meg befektetési jegyek, illetve kollektív befektetési papírok vásárlásán keresztül.
Az eszközalap azon ügyfelek részére ajánlott, akik hosszú távon várhatóan mérsékelt hozam elérése érdekében mérsékelt kockázatot hajlandóak vállalni.
A VIG Smart Money Befektetési Alapok Alapja befektetési politikája:
Az Alap elsősorban a VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. által kezelt befektetési alapokba helyezi tőkéjét, de ugyanakkor más befektetési alapokat, kollektív befektetési értékpapírokat is vásárolhat portfóliójába diverzifikációs céllal, vagy ha az adott eszközosztály még nem lefedett az Alapkezelő alapjai által. A likviditás biztosításának érdekében, az Alap az ÁKK által kibocsátott diszkontkincstárjegyeket és államkötvényeket, a Magyar Állam által garantált kamatozó értékpapírokat, valamint az MNB által kibocsátott kötvényeket tarthat portfóliójában. Mivel a befektetések köre magában foglal külföldi devizában denominált befektetéseket, ETF-eket, befektetési jegyeket, ezért az Alap befektetői devizakockázatot is viselhetnek. Az Alap befektetési politikája szerint eszközeinek több mint 80 százalékát fekteti vagy fektetheti befektetési jegyekbe vagy egyéb kollektív befektetési forma által kibocsátott értékpapírokba. Az alap ugyanakkor nem kíván egyik befektetési alapból sem több mint 20%-os súlyt tartani, kivéve a VIG Magyar Pénzpiaci Befektetési Alapot, a VIG Magyar Kötvény Befektetési Alapot, a VIG MoneyMaxx Feltörekvő Piaci Total Return Befektetési Alapot, és a VIG Alfa Abszolút Hozamú Befektetési Alapot, a VIG Bondmaxx Total Return Kötvény Befektetési Alapot, a VIG Maraton ESG Multi Asset Alapot, a VIG Panoráma Total Return Befektetési Alapot és a VIG Ózon Éves Tőkevédett Befektetési Alapot, melyeknek súlya akár 100% is lehet az Alap portfóliójában.
A portfóliókezelési stratégia oly módon járul hozzá a befektetésen elért hozam növeléséhez, hogy különböző elemzési technikák útján kiválasztja azon eszközosztályokat, befektetési alapokat, amelyek a legnagyobb felértékelődési potenciállal bírnak és befektetéseket valósít meg befektetési jegyek, illetve kollektív befektetési papírok vásárlásán keresztül.
Az eszközalapra jellemző alapvető kockázatok:
Kamatkockázat, részvénykockázat, likviditási piaci kockázat, devizaárfolyam-kockázat, származtatott ügyletek kockázata, ország- és politikai kockázat, partnerkockázat, hitelkockázat, koncentrációs kockázat, befektetési alapok speciális kockázatai.
Az eszközalapban kizárólag a megengedett eszközökre vonatkozó vételi és eladási, valamint betétlekötési és repó ügyletek köthetők. Az eszközalapban nem megengedett az értékpapír-kölcsönzés és az ehhez kapcsolódó visszavásárlási megállapodások kötése. Az eszközalapban származtatott ügyletek (fedezeti, arbitrázs, vagy egyéb célból) nem köthetők. A mögöttes befektetési alapban annak befektetési politikája szerinti ügyletek köthetők.
Az alapok múltbeli teljesítménye nem nyújt garanciát a jövőbeli hozamok nagyságára. Jelen tájékoztató nem minősül ajánlattételnek vagy befektetési tanácsadásnak. A befektetés kockázatát a szerződő viseli.
Smart Money Alapok Alapja Eszközalap (HUF) fenntarthatósági tájékoztatója
Érvényes: 2024. február 1-től
Az eszközalap nem az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/2088 rendelete (a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről) 8. cikkének (1) bekezdésében, vagy a 9. cikkének (1), (2) és (3) bekezdésében említett pénzügyi termék.