aegon-templeton-eszkozalap

Success Balanced Nemzetközi Vegyes Eszközalap (HUF)

Javasolt minimális befektetési idő

  • 3
    hónap
  • 6
    hónap
  • 1
    év
  • 2
    év
  • 3
    év
  • 4
    év
  • 5
    év
  • 6
    év
  • 7
    év

Kockázati besorolás/Várható hozam

  • Alacsony
  • Magas

Érvényes: 2025. március 1-től

Az eszközalap kizárólag az I-AM AllStars Balanced befektetési alap befektetési jegyeit tartalmazza, ezen kívül az eszközalapban más befektetési eszköz nem szerepel.

Az eszközalap befektetéseinek jellemző földrajzi és szektoriális kitettsége: nem értelmezhető.

Az eszközalap devizaneme magyar forint (HUF).

Az eszközalap célja mérsékelt értéknövekedés elérése közepes kockázat vállalása mellett különféle kötvény és részvénypiacokba, azon belül elsősorban aktív befektetési alapokba és tőzsdén kereskedett alapokba történő befektetés útján.

Az eszközalap azon ügyfelek részére ajánlott, akik hosszú távon várhatóan mérsékelt hozam elérése érdekében mérsékelt kockázatot hajlandóak vállalni.

 

Az I-AM AllStars Balanced befektetési alap befektetési politikája:

Az alap befektetései során ökológiai és szociális szempontokat vesz figyelembe. Elsősorban aktív befektetési alapokat és ETF-eket használnak. Az alap aktív befektetési stratégia szerint fektet be, és nem hivatkozik indexre/referenciaértékre. A befektetési alap az alap eszközeinek legalább 70%-át más alapokba fekteti, beleértve a látra szóló betéteket (vagy leköthető betéteket). Az egyéb alapokon keresztül és részvényeken keresztül történő részvényallokáció az alap eszközeinek legfeljebb 50%-a lehet. Származtatott eszközök csak fedezeti céllal szerezhetők be. Ugyanakkor olyan részalapokba (befektetési alapok befektetési jegyeibe) is lehet befektetni, amelyek a befektetési stratégia részeként származtatott eszközöket használnak.

Ez az alap Ausztriában kerül bevezetésre. Az esetleges kifizetőkre és forgalmazókra vonatkozó információk a tájékoztató II. részének 19. pontjában vagy a mellékletben találhatók. A nem német nyelvű országokban kiadott forgalmazási engedélyek esetében ezek az információk angolul vagy a helyi nyelven a www.llbinvest.at weboldalon, illetve adott esetben a kifizető és forgalmazó ügynöknél találhatók meg. A külső kezelő az Impact Asset Management GmbH, Bécs. Az alap letétkezelő bankja (letétkezelője) a Liechtensteinische Landesbank (Österreich) AG, és az AT0000810643 (T) befektetési jegy osztály esetében a jövedelem az alapban marad, és növeli a befektetési jegyek értékét.

Az alapnak nincs referenciaindexe.

 

Az eszközalapra jellemző alapvető kockázatok:

Kamatkockázat, részvénykockázat, likviditási piaci kockázat, devizaárfolyam-kockázat, származtatott ügyletek kockázata, ország- és politikai kockázat, partnerkockázat, hitelkockázat, koncentrációs kockázat, befektetési alapok speciális kockázatai.

Az eszközalapban a befektetési jegyek megcélzott, illetve minimálisan és maximálisan megengedett aránya egyaránt 100%. Az eszközalapban kizárólag befektetési jegyekre vonatkozó vételi és eladási ügyletek köthetők. Az eszközalapban nem megengedett az értékpapír-kölcsönzés és az ehhez kapcsolódó visszavásárlási megállapodások kötése. Az eszközalapban (fedezeti, arbitrázs, vagy egyéb célú) származtatott ügyletek nem köthetők. A mögöttes befektetési alapban annak befektetési politikája szerinti ügyletek köthetők.

Az alapok múltbeli teljesítménye nem nyújt garanciát a jövőbeli hozamok nagyságára. Jelen tájékoztató nem minősül ajánlattételnek vagy befektetési tanácsadásnak. A befektetés kockázatát a szerződő viseli.

 

 

Success Balanced Nemzetközi Vegyes Eszközalap (HUF) fenntarthatósági tájékoztatója

Érvényes: 2025. március 1-től

Az ESG kiválasztási folyamat olyan célalapokat azonosít, amelyek az ESG-kritériumokat beépítették befektetési folyamatukba. Ez azt jelenti, hogy környezetvédelmi vagy társadalmi jellemzőket vagy ezek kombinációját támogatják (SFDR rendelet 8. cikke), vagy a fenntartható befektetést tűzték ki célul (SFDR rendelet 9. cikke). Ennek alapján a kiválasztási folyamat mind a pozitív, mind a negatív kritériumokat figyelembe veszi. Fontos továbbá aktív párbeszédet folytatni a célalapok szolgáltatóival annak érdekében, hogy részletes információkat kapjunk a teljes befektetési folyamatukról, és megállapítsuk, hogy az hogyan veszi figyelembe az ESG-kritériumokat. Az ESG-integrációt tehát az (ESG-) kockázatok csökkentésének eszközeként tekintjük, amely így pozitívan járulhat hozzá a portfólió által elért összhozamhoz.

A pozitív kritériumok E (környezeti), S (társadalmi) és G (vállalatirányítási) tényezőkön alapulnak, és számos alkategória alapján beépülnek az ESG minősítésbe. Az ESG-szűrés kizárja a rossz ESG-besorolású célalapokat. Az elemzéshez a fenntarthatóság egy bizonyos minimális szintje szükséges. Ha a pontszámok a meghatározott határérték alatt vannak, akkor ez a célalap nem kerülhet be a befektethető univerzumba. A negatív kritériumok célja az olyan célalapok kiszűrése, amelyek eszközeik egy részét etikailag vagy erkölcsileg kétes iparágakban (például vitatott fegyverek, nukleáris fegyverek, dohány, fosszilis tüzelőanyagok) tartják, amelyek globális normákat (ENSZ Globális Megállapodás, ILO alapvető munkaügyi normái) sértenek, vagy amelyek nagyon súlyos vitákban érintettek. A negatív kritériumok nem mindig jelentik azt, hogy egy üzleti szegmens vagy egy üzleti gyakorlat teljes mértékben kizárásra kerül. Egyes esetekben lényegességi küszöbértékeket határoztak meg. Ez az ESG-szűrési folyamat csak egy alapelem. A megbízott vezető az alkalmazott szűrőket minőségi elemzésekkel egészíti ki.

Más források mellett a hitelminősítő intézetek által szolgáltatott adatok és értékelések is felhasználhatók egy potenciális befektetés fenntarthatósági szintjének értékeléséhez. Az Impact Asset Management az alapul szolgáló adatokat és a részletes háttérinformációkat az MSCI ESG Research-től, az Institutional Shareholder Services-től (ISS) és a Morningstartól szerzi be.

Fenntarthatósági kockázatok

A fenntarthatósági kockázatok olyan környezeti, társadalmi vagy vállalatirányítási események vagy feltételek, amelyek bekövetkeztük esetén tényleges vagy potenciálisan jelentős negatív hatást gyakorolhatnak a befektetés értékére. A fenntarthatósági kockázatok jelentős részét képezik a vállalatok és a kibocsátók kapcsolódó környezeti és hírnevet érintő kockázatai (pl. a munkajogok megsértése miatti termékbojkottra való felhívások miatt). A fenntarthatósági kockázatokat a befektetési döntésekben minden befektetés kockázat/nyereség értékelésének keretében figyelembe veszik.

Az Impact Asset Management a fenntarthatósági kockázatokat külső adatok bevonása mellett értékeli és figyelemmel kíséri. Használhat fenntarthatósági értékeléseket (pontszámokat), valamint fenntarthatósági mutatókat (pl. szén-dioxid-kibocsátás).

Az alapkezelő társaság az osztrák befektetési alapokról szóló törvény szerinti fenntarthatósági kockázatokat úgy veszi figyelembe, hogy – a (hó végi) portfólióadatok alapján – rendszeresen elvégzi az alap számára a következő tevékenységeket a külső adatszolgáltató MSCI segítségével:

– az alap portfólióinak felülvizsgálata,

– az egyes alapok ESG-besorolásának hozzárendelése egy belső rendszer szerint,

– az alapok kapcsolódó osztályozása és

– a vonatkozó fejlemények nyomon követése.

A fenntarthatósági tényezőkre gyakorolt fő káros hatások („PAI”)

Az adatok rendelkezésre állásától függően az Impact Asset Management folyamatosan figyelemmel kíséri a kiválasztott PAI-mutatókat, miközben külső adatokat is bevon.

Amennyiben az alap más befektetési alapokba (célalapok) fektet be, a fenntarthatósági mutatókra vonatkozó fő káros hatásokat az európai közzétételi rendelet 8. vagy 9. cikkével összhangban történő kezelésük révén veszik figyelembe.

Egyéb befektetési alapok: Amennyiben az alap más befektetési alapokba (alalapok/célalapok) fektet be, a fenntarthatósági tényezőkre gyakorolt fő káros hatásokat figyelembe veszik azáltal, hogy bemutatják/közzéteszik, hogy a többi befektetési alap megfelel-e a fenntarthatósági tényezőkre gyakorolt fő káros hatásoknak.

Az alap az alap volumenének legalább 51 %-át a fent említett egyedi értékpapírokba (amelyek figyelembe veszik a fenntarthatósági tényezőkre vonatkozó PAI-mutatókat – „Principal Adverse Impacts”) – és/vagy más befektetési alapokba fektetik.

A fenntarthatósági tényezőkre gyakorolt főbb káros hatásokról további információ a https://www.11binvest.at / Investment funds / Investment funds oldalon található (német nyelven)

Elvárt hozam

Közép- és hosszú távon,

– széles körben diverzifikált, környezeti és/vagy társadalmi jellemzőkkel rendelkező befektetések a fent említett közzétételi rendeletnek megfelelően, és

– a fenntarthatósági kockázatok figyelembevétele mellett e befektetések esetében várhatóan a hagyományos befektetésekhez hasonló hozamot érhetnek el.

E tekintetben azonban nem lehet kötelezettséget vagy garanciát vállalni.

Kizárások

Az alapkezelő nem köt fenntartható befektetéseket, és nem követ környezetvédelmi célokat.

Az alap nem köt környezeti szempontból fenntartható befektetéseket. A környezeti célkitűzéssel rendelkező Taxonómia rendeletnek is megfelelő befektetések vállalt aránya nulla.

Egyéb információk

Az alap fenntarthatóságának/ESG-jének való megfelelésről szóló információk a külső alapkezelő weboldalán is elérhetők a következő címen: SFDR Disclosure – Impact Asset Management (impact-am.eu).

Az alap fenntarthatósági/ESG-nek való megfelelésével kapcsolatos további információk és közzétételek az alap Szerződéskötés előtti tájékoztatójában találhatóak.