115 millió forint kárt okozott a vihar az Aegon ügyfeleinél
Eddig több mint ezer bejelentés érkezett az Aegonhoz a heti tavaszi viharok nyomán, a bejelentések fele Budapestről és Pest megyéből, valamint Szolnok megyéből érkezett, az ügyfelek által becsült kárösszeg meghaladja a 115 millió forintot.
A májusi nyári meleggel megérkeztek a nyári viharok és zivatarok is. Az elmúlt napok viharos időjárását követően csütörtök 11 óráig több mint 1000 bejelentés érkezett az Aegon Magyarországhoz.
A bejelentések több mint fele Budapestről, Pest és Szolnok megyéből érkezett a piacvezető lakásbiztosítóhoz. Az ügyfelek által becsült kárösszeg meghaladja a 115 millió forintot, a bejelentés szerinti átlagkár pedig a 100 000 forintot.
A legtöbb kárt a villámcsapás (418) okozta, ezt követi a vihar (319) és a jégverés (185) okozta károk.
A közelgő nyári időszakban érdemes megfogadni az Aegon Országos Kármegelőzési Program szakértőinek tanácsait, hogy a viharok okozta károkat megelőzzük:
- Mielőtt elmegyünk otthonról, érdemes ellenőrizni az ablakokat, hogy be vannak-e zárva. Amennyiben nyitva maradnak, a huzat tárgyakat sodorhat le, betörheti az ablakot. Ráadásul a nyitva maradt nyílászárókon a csapadék bejut a lakásba, és eláztathatja a falat, a parkettát, a szőnyeget.
- Ha hosszabb időre, több napra elhagyjuk otthonunkat, az elektromos készülékeket érdemes áramtalanítani, hogy megelőzzük a villámcsapás okozta károkat, vagy megelőzzünk egy elektromos zárlatból kialakuló tüzet.
- A kerti bútorokat vigyük fedett vagy védett helyre, ha nem tartózkodunk otthon. A vihar kárt okozhat a szabadban tartott tárgyakban, és csábítást jelenthet az illetéktelen behatolók számára.
- A jó idő beköszöntével a trükkös tolvajok, besurranó tolvajok is munkához látnak. Ha idegenek csengetnek be és valakit keresnek, szolgáltatást, vásárlást ajánlanak, rosszullétet színlelnek, vagy valamilyen apróságot kérnek, ne engedje be őket lakásába! A „hivatalos személyektől” is kérje el az igazolványukat!
- Évente 35 ezer villámcsapás okozhat károkat Magyarországon. A drágább elektromos berendezések még villámhárító mellett sincsenek teljes biztonságban, a villám okozta elektromos zárlat tönkre teheti a készüléket és akár tüzet is okozhat. A villámcsapás okozta károk ellen a biztosítás mellett túlfeszültségvédelmi eszközökkel is védheti magát, ha pedig elutazik, az elektromos berendezéseket húzza ki a konnektorból!
- Ha elmegyünk otthonról, kerti bútorainkat vigyük védett helyre, az ablakokat pedig mindenképpen csukjuk be!
- A ház körül található fák meggyengült ágait vágjuk le, ellenőrizzük rendszeresen az épület tetőszerkezetét!
- Készüljünk fel az áramszünetre, legyen könnyen elérhető helyen a működőképes elemlámpa!
- Nyáron mindig fokozottan figyeljünk az időjárás-előrejelzésre, ha felkészülünk, megvédhetjük nemcsak értékeinket, de saját és családunk biztonságát is!
Mit tehetünk, ha hirtelen csap le ránk a vihar?
- Az ajtókat, ablakokat zárjuk be!
- Áramtalanítsuk az elektromos berendezéseket!
- Ha nem otthon tartózkodunk, keressünk védett, stabil helyet!
- Álljunk autónkkal biztonságos, zárt helyre!
- Kerüljük el a fákat, épületeket, hogy a letört ágak, cserepek, üvegszilánkok ne okozzanak sérülést.
- Védjük fejünket a szél sodorta tárgyaktól, ágaktól!
- Tartsuk erősen a kisgyerekeket, ne szakadjunk el társainktól!
- Maradjunk távol a leszakadt, életveszélyes villamos távvezetéktől!