aegon-templeton-eszkozalap

Templeton Global Total Return Kötvény Eszközalap (USD) befektetési politikája

Javasolt minimális befektetési idő

  • 3
    hónap
  • 6
    hónap
  • 1
    év
  • 2
    év
  • 3
    év
  • 4
    év
  • 5
    év
  • 6
    év
  • 7
    év

Kockázati besorolás/Várható hozam

  • Alacsony
  • Magas

Érvényes: 2024. július 1-től

Az eszközalap kizárólag a Templeton Global Total Return Fund befektetési jegyeit tartalmazza, ezen kívül az eszközalapban más befektetési eszköz nem szerepel.

Az eszközalap befektetéseinek jellemző földrajzi és szektoriális kitettsége: globális kötvények.

Az eszközalap devizaneme USA dollár (USD).

Az eszközalap célja, hogy maximalizálja a befektetés összhozamát befektetései értékének növelésével, hozambevétel elérésével és árfolyamnyereség realizálásával közép- és hosszú távon.

Az eszközalap azon ügyfelek részére ajánlott, akik hosszú távon várhatóan mérsékelt hozam elérése érdekében mérsékelt kockázatot hajlandóak vállalni.

A Templeton Global Total Return Fund befektetési politikája:

Az Alap aktívan kezelt befektetési stratégiát követ, és főként bármilyen minőségű (beleértve a gyengébb minőségű adósságpapírokat, mint például a nem befektetési besorolású értékpapírokat), bármely fejlett vagy feltörekvő piac kormányai, kormányzati vagy vállalati szervezetek által kibocsátott adósságpapírokba fektet be.

Az Alap kisebb mértékben az alábbiakba is befektethet:

  • jelzálog- és eszközfedezetű értékpapírok;
  • nemzetek feletti szervezetek, például az Európai Beruházási Bank értékpapírjai;
  • kontinentális Kínába a Bond Connecten keresztül vagy közvetlenül (az eszközök kevesebb, mint 30%-a);
  • más befektetési alapok befektetési jegyeibe (az eszközök 10%-ára korlátozva)
  • nem fizető értékpapírok (az eszközök 10%-ára korlátozva).

Fedezeti, hatékony portfóliókezelési és/vagy befektetési célokra az Alap származékos eszközöket vehet igénybe, amelyeket aktív befektetéskezelési eszközként is alkalmazhatnak piaci kitettség elérése érdekében.

A portfóliókezelési stratégia oly módon járul hozzá a befektetésen elért hozam növeléséhez, hogy rugalmas és az alkalmakat megragadó jellege lehetővé teszi a befektető csapat számára, hogy kihasználja a különböző piaci környezeteket. Alapos gazdasági, ország- és értékpapír kutatás, ezen belül részletes kockázati elemzés alkalmazásával a Franklin Templeton rögzített kamatozású értékpapírokkal foglalkozó nagy létszámú szakembercsapata igyekszik kihasználni e különbségeket a legjelentősebb bevételi, tőkenövekedési és árfolyam-emelkedési potenciált jelentő, rögzített kamatozású értékpapírok azonosításával és az azokba irányuló befektetéssel bárhol a világon. A befektetési döntések meghozatalakor a befektetőcsapat felhasználja azon különböző tényezőkkel kapcsolatos alapos kutatást, amelyek befolyásolhatják a kötvényárakat és a devizák értékét.

Az alap referenciaindexe a Bloomberg Barclays Multiverse Index.

Az eszközalapra jellemző alapvető kockázatok:

Kamatkockázat, likviditási piaci kockázat, devizaárfolyam-kockázat, ország- és politikai kockázat, partnerkockázat, hitelkockázat, koncentrációs kockázat, származtatott ügyletek kockázata, befektetési alapok speciális kockázatai.

Az eszközalapban a befektetési jegyek megcélzott, illetve minimálisan és maximálisan megengedett aránya egyaránt 100%. Az eszközalapban kizárólag befektetési jegyekre vonatkozó vételi és eladási ügyletek köthetők. Az eszközalapban nem megengedett az értékpapír-kölcsönzés és az ehhez kapcsolódó visszavásárlási megállapodások kötése. Az eszközalapban (fedezeti, arbitrázs, vagy egyéb célú) származtatott ügyletek nem köthetők. A  mögöttes befektetési alapban annak befektetési politikája szerinti ügyletek köthetők.

Az alapok múltbeli teljesítménye nem nyújt garanciát a jövőbeli hozamok nagyságára. Jelen tájékoztató nem minősül ajánlattételnek vagy befektetési tanácsadásnak. A befektetés kockázatát a szerződő viseli.

Templeton Global Total Return Kötvény Eszközalap (USD) fenntarthatósági tájékoztatója

Érvényes: 2024. február 1-től

Az eszközalap nem az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2019/2088 rendelete (a pénzügyi szolgáltatási ágazatban a fenntarthatósággal kapcsolatos közzétételekről) 8. cikkének (1) bekezdésében, vagy a 9. cikkének (1), (2) és (3) bekezdésében említett pénzügyi termék.